Art anti-AIDS logo
Art anti-AIDS By Salus Foundation
    БОДІ АРТ антиСНІД: Iнформацiя про Kонкурс

15 грудня 2002 р. у Львівському Палаці Мистецтв відбулися акція-конкурс "БОДІ-АРТ анти СНІД" та анонсування телефонної лінії СНІДІНФОРМ.

Подія була фінансово підтримана інформаційно-освітньою кампанією проекту ЄС США із запобігання ВІЛ/СНІД серед молоді, фондом Євразія та фундацією здоров'я Дрейфуса. Виконавці проекту - благодійний фонд САЛЮС та благодійний фонд МЕТАМОРФОЗИ.

Громадськість Західної України неодноразово мала нагоду спостерігати та бути безпосереднім учасником мистецьких акцій, спрямованих на попередження ВІЛ/СНІД. 

Популярність програми БФ Салюс ART-антиСНІД зростає з року в рік. Неординарністю конкурсів акції завоювали прихильність не тільки творчої молоді, але й відвідувачів експозицій. Починаючи з 1997 року було проведено п'ять мистецьких конкурсів, присвячених проблемам "антиСНІД":

  • МИСТЕЦТВО ПРОТИ СНІДУ - конкурс плакатів, радіоанонсів та емблем тематики "анти СНІД"у 1997

  • МОЛОДЬ ПРОТИ СНІДУ - конкурс творів об'ємно-просторової пластики малих розмірів - у 1998

  • УКРАЇНА І СНІД. ПЕРЕХРЕСТЯ ТИСЯЧОЛІТЬ - конкурс сценаріїв для відеокліпів, декоративної кераміки та творів живопису - у 1999

  • МОДА 2000 АНТИСНІД - конкурс колекцій художників-модельєрів

  • МИСТЕЦТВО ТЕКСТИЛЮ ПРОТИ СНІДу - у 2001

 Цьогорічна акція-конкурс "БОДІ-АРТ анти СНІД" ставила за мету через мистецькі засоби візуалізувати проблему, активізувати пропаганду знань про шляхи запобігання ВІЛ в Україні, а також популяризувати новостворену інформаційну телефонну лінію СНІДІНФОРМ. Оскільки боді-арт є авангардним видом мистецтва, то поєднання його атракційності з кампанією проти СНІДу стало ефективною формою привернення уваги громадськості до проблеми.

До участі в акції було подано три десятки ескізів-заявок, з яких компетентне журі відібрало 18 робіт. У програмі презентації відбулися демонстрація боді-арт майстерні, боді-арт дефіле за участю 23 моделей, нагородження переможців конкурсу боді-арт та авторів найкращого сценарію для інформаційного ролика про ВІЛ, презентація створеної за сприяння фонду ЄВРАЗІЯ телефонної лінії СНІД-інформ, показ відео та аудіо продукції проекту ЄС США, розповсюдження тематичних друкованих матеріалів, а також ярмарок соціальних послуг неурядових та державних організацій, які працюють з молоддю. 

Продемонстровані моделі вразили майстерністю виконання боді-арту, а понад усе, - відтворенням через бодіарт проблеми попередження та застереження СНІДу. Серед створених митцями образів були і вагітна ВІЛ-інфікована жінка, що потерпає за стан ще ненародженої дитини, і мати-Земля, оповита червоною перехрещеною стрічкою - символом боротьби проти СНІДу, і ВІРА, НАДІЯ, ЛЮБОВ та ЖИТТЯ, котрі стають напротивагу хворобі, і ВІЛ-інфікована людина - одинока і спустошена, і вірус ВІЛ, що підкрадається підступно, і дівчина повія - представник метеликів ночі, що є групою підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ. Особливою атракцію для глядаців стали три тематичні хореографічні композиції, продемонстровані балетною групою Львівського Оперного театру під керівництвом Сергія Наєнка.

Проект ЄС США із запобігання ВІЛ/СНІД серед молоді в рамках інформаційно-освітньої програми в жовтні 2002 р. оголосив конкурс серед учнів віком 12-18 років на кращий сценарій для інформаційного ролика про ВІЛ. Головні критерії, за якими оцінювали матеріал, - об'єктивна інформація про шляхи передачі ВІЛ, оптимістичний дух, формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, їхніх рідних та близьких, сприяння розвитку лідерства та особистої відповідальності, пропаганда здорового способу життя. За найкращими сценаріями було знято інформаційні ролики до Дня боротьби зі СНІДом, які транслюються на телевізійних каналах України. Під час акції відбулося нагородження переможців та учасників конкурсу.

Учасники конкурсу "БОДІ-АРТ анти СНІД" та представлені роботи

  1. Філіпова Марія. "Сплетене майбутнє"

  2. Саєвич Тарас. "Розмалюй тіло фарбами, а не дірками від шприців"

  3. Мисько Юрій. "Вічний цьом""

  4. Петрух Михайло. "Людина-павук"

  5. Миськович Ольга. "Жертва"

  6. Квасниця Лілея. "Україна-Африка"

  7. Примович "ЕНІМА"

  8. Ліщенко Юлія. "Мавка"

  9. Кравченко Анна. "Вагітність та СНІД

  10. Юсупов Юрій. "Життя"

  11. Квик Леся. "Світ і СНІД"

  12. Косарчин Олена. "Павутиння"

  13. Сидорук Василь. "Проблема"

  14. Служинська Марія. "Маска"

  15. Сірська Ярина. "Метаморфози"

  16. Білявцев Юрій. "Білий птах"

  17. Мисько Ярема. "Таке кохання врятує світ"

  18. Маляренко Людмила."Мадам Батерфляй"

Члени журі

  1. Ігор Наконечний - голова журі, голова секції оформительського мистецтва

  2. Ярослав Кравченко - професор кафедри історії та теорії мистецтва Львівської Академії Мистецтв 

  3. Вероніка Савченко - кореспондент газети "Ратуша"

  4. Оксана Бондарук - директор авторської школи мистецтв

  5. Олександра Служинська - президент фонду Салюс

  6. Олесь Фіголь - завідувач кафедри живопису Львівської Академії Мистецтв

  7. Сергій Наєнко - балетмейстр Львівського Оперного театру

Заохочувальні призи

  1. за розкриття образу - № 1, Філіпова М. "Сплетене майбутнє"

  2. за розкриття теми - №9, Кравченко А., №18, Маляренко "Мадам Батерфляй"

  3. за найкращу концептуальну подачу - №10, Юсупов Ю. "Життя"

  4. за оптичний ефект боді-арту - №12, Косарчин О. "Павутиння"

  5. за дитячий артистизм - №15, Сірська Я. "Метаморфози"

  6. приз глядацьких симпатій - №10, Юсупов Ю. "Життя"

Головні нагороди