Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

11.06.2012
У Києві розкрили лікарів, які "підсаджували" пацієнтів на наркотики
Вівторок, 12 червня 2012, 11:00 Версія для друку Коментарі 14 СБУ і прокуратура Києва вирахували дві наркологічні клініки, які не просто не лікували людей, а, навпаки, ще більше підсаджували їх на наркотичні препарати. Проти головлікарів клінік порушили кримінальні справи, їм загрожує до трьох років в'язниці, пише газета Сегодня. СБУ і прокуратура вийшли на два центри (один на вул. Стельмаха, другий на вул. Попудренка), які у великих кількостях брали ампули сильнодіючого наркотичного препарату "Бупренорфін гідрохлорид". Він призначається для лікування важких травм. "Почали перевіряти, чи мають вони право колоти. Виявилося, що у них немає ліцензії на лікування ін'єкційним шляхом наркотичними препаратами. Вони повинні проводити комплексну таблетовану терапію", - розповіла прокурор відділу захисту конституційних прав і свобод громадян прокуратури Києва Інна Сухоставець. У цих клініках, як вважає слідство, було налагоджено конвеєрне підсаджування наркоманів і викачування з них грошей. Згідно з висновками незалежних наркологів, подібні ін'єкції знижували ломку, але лише на час, і люди просто приходили до клініки за черговою дозою. Одна з таких клінік знаходилася прямо в житловому будинку. "Мені про це у центрі розповів один знайомий. Там за гроші можна вколотися. Ти заходиш, платиш за курс до 10 днів - і тобі колють", - розповів наркоман Микола. За данними прокуратури, 90% пацієнтів клінік були постійні клієнти, і нібито лікарі про це знали. "Оскільки колоти наркоману один препарат півроку було б підозріло, прізвище та адресу проживання клієнтів для документації постійно змінювали", - розповіли в прокуратурі. На день в клініку приходило близько 100 осіб. Курс до 10 днів коштує близько 900 грн. Виходить, що укол обходився наркоману десь в 90 грн, а в закупівлі ця ж ампула коштує 7 грн. Як розповіли джерела, на допитах лікарі запевняли, що робили добру справу, допомагаючи пережити людям ломку. Експерти запевняють, що подібних клінік в столиці кілька десятків. Українська правда