Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

29.12.2012
Уряду доручили передбачити кошти на запобігання СНІДу та туберкульозу

Президент доручив Уряду вжити заходів для запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів та надання доступної медичної допомоги громадянам, які страждають на такі захворювання, повідомляє прес-служба Президента України Віктора Януковича.

Згідно з дорученням, Уряд за підсумками І кварталу 2013 року має внести на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до Держбюджету, передбачивши видатки на фінансування заходів із профілактики і протидії захворюванню на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД та вірусні гепатити відповідно до обґрунтованих потреб.

Кабінет міністрів також повинен вдосконалити механізм використання коштів благодійних і міжнародних організацій, які спрямовуються на закупівлю та постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення для діагностики та лікування зазначених хвороб.

Глава держави також доручив Уряду до 1 квітня 2013 року внести до парламенту законопроект про Загальнодержавну програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2014-2018 роки.

У дорученні також йдеться про те, що Міністерство охорони здоров'я має внести з урахуванням міжнародного досвіду пропозиції щодо вдосконалення системи державного управління у сфері профілактики та протидії зазначеним захворюванням. У документі наголошується на необхідності заходів для недопущення переривання процесу лікування хворих через несвоєчасність закупівель або поставок лікарських засобів.

МОЗ також має забезпечити підвищення ефективності профілактики та протидії захворюванню на туберкульоз, передбачивши зокрема: першочергове охоплення груп ризику скринінговими дослідженнями та туберкулінодіагностикою, завершення оптимізації мережі лабораторій із мікробіологічної діагностики туберкульозу та створення відповідно до рекомендацій ВООЗ Національної референс-лабораторії.

Президент також доручив представникам місцевої влади до 1 лютого 2013 року затвердити регіональні програми профілактики та протидії захворюванню на туберкульоз, передбачивши, зокрема, заходи із забезпечення профільних медичних закладів необхідним обладнанням.

Джерело: 

ZAXID.NET