Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

10.03.2013
В Україні планується розширювати доступ до лікування ВІЛ-інфікованих за рахунок державного бюджету

Охоплення та якість програм антиретровірусної терапії мають вирішальний вплив на рівні захворюваності на СНІД і смертності від хвороб, обумовлених СНІДом. Практично доведено, що антиретровірусна терапія є ефективним профілактичним засобом та дозволяє позитивно впливати на зменшення рівня передачі ВІЛ. Про це в ході Регіональної координаційної зустрічі з доступу до лікування повідомила Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна.
Метою зустрічі стало визначення подальшої координації заходів ключових регіональних партнерів з метою виявлення перешкод у питанні доступу до лікування ВІЛ-інфікованих та шляхів їх подолання.
«Позиція держави щодо організації надання АРВ полягає у пошуку шляхів розширення доступу до лікування та поступового збільшення кількості пацієнтів, які отримують життєво необхідну терапію. Підтвердженням тому є результати діяльності у 2012 році, коли доступ до АРТ збільшено вдвічі. Слід відзначити, що 96% препаратів придбані за кошти державного бюджету, а 4% - в рамках програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. На сьогодні ми готові охопити терапією близько 48 тисяч пацієнтів, однак, фактично, отримувати його готові лише 40,3 тис осіб, що свідчить про недостатню роботу напрямку формування прихильності пацієнтів до лікування. Крім того, Держслужбою України соцзахворювань спільно з UNAIDS (Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу) заплановано проведення полісекторальних зустрічей з метою відпрацювання питань збільшення кількості пацієнтів охоплених АРТ, державних закупівель та можливості вітчизняного виробництва антиретровірусних препаратів», - заявила Т.Александріна.
Голова служби також навела приклад дослідження, яке було проведене в Канаді: випадки інфікування ВІЛ знизилися на 50% з початком проведення антиретровірусної терапії. При розширенні АРТ з 2500 до 5000 пацієнтів, кількість нових випадків інфікування, в тому числі  серед споживачів ін’єкційних наркотиків, знизилася приблизно на 50%.
Результатом заходу, організатором якого виступила Міжнародна благодійна організація «Східноєвропейськета Центральноазіатське Об’єднання людей, живуть з ВІЛ», стало створення регіональної консультаційної групи для надання експертизи та технічної підтримки зусиль регіональної спільноти ЛЖВ щодо забезпечення універсального доступу до лікування в країнах регіону.