Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

27.03.2013
В Уряді обговорили питання запобігання соціально-небезпечним хворобам

 

22 березня 2013 р. під головуванням віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулася розширена нарада з питань запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції, СНІДу та вірусних гепатитів.

У нараді взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, Мінфіну, Міністерству соціальної політики, Держслужби України соцзахворювань, Держмитслужби, неурядових організацій, всеукраїнських об’єднань та міжнародних фондів.

«Сьогоднішня тема — це, без перебільшення, тема національної безпеки нашої держави. Проведення цієї наради ініційовано мною після отримання численних звернень від громадських організацій, народних депутатів щодо ситуації в цій сфері», — наголосив К. Грищенко, відкриваючи нараду. Він повідомив, що Уряд взяв чіткий курс на приведення нормативної бази для впровадження державної політики у сфері протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу у відповідність до європейських стандартів із врахуванням положень відповідних директив Європейського Союзу.

 

Під час наради учасниками обговорено широке коло питань, пов’язаних із запобіганням поширенню в Україні цих захворювань. Серед найбільш актуальних детально обговорено питання закупівлі та забезпечення препаратами для антиретровірусної терапії, залучення коштів міжнародних фондів, використання можливостей вітчизняних благодійних організацій та опрацювання проекту Концепції Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 — 2018 роки.

«Уряд не стоятиме осторонь цих проблем, тому хочу внести пропозицію, щоб з метою постійного моніторингу ситуації такі наради проводилися на систематичній основі. Дуже важливо об’єднувати зусилля держави і громадських організацій, благодійних фондів для зниження захворюваності на туберкульоз, ВІЛ, СНІД та вірусні гепатити в Україні. Готовий використовувати весь свій дипломатичний досвід для пошуку більш ефективних шляхів боротьби із розповсюдженням цих хвороб», — підкреслив віце-прем’єр-міністр.

За результатами наради К. Грищенко дав відповідні доручення Міністерству охорони здоров’я та Держслужбі України соцзахворювань надати повну інформацію про вартість та умови закупівлі лікарських засобів для лікування зазначених хвороб, а також разом із громадськими організаціями надати Уряду пропозиції щодо розширення можливостей залучення міжнародної допомоги та вітчизняних благодійних фондів.

Окрім того, віце-прем’єр-міністр доручив Міністерству соціальної політики вжити невідкладних заходів щодо розгляду питань визнання товарів, які закуповуються у рамках виконання грантів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, гуманітарною допомогою, та Міністерству юстиції України — в найкоротші терміни опрацювати проект Концепції Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки.

Прес-служба «Українського медичного часопису»