Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

07.07.2013
Учені досягли прогресу в пошуках ліків від ВІЛ

На Міжнародній конференції зі СНІДу у Куала-Лумпурі зробили сенсаційне оголошення: трансплантація стовбурових клітин може очистити організм від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Правда поки що дане лікування занадто ризиковане для більшості ВІЛ-інфікованих людей.

Оголошення зробив дослідник Даніель Куріцкез з Бостона. Він заявив, що, можливо, двоє інфікованих ВІЛ вилікувалися після того, як їм пересадили стовбурові клітини для лікування лімфоми - раку крові.

Один з чоловіків близько трьох років тому отримав стовбурові клітинні трансплантати, які повинні були замінити клітини кісткового мозку, що виробляють кров. Другий пацієнт отримав аналогічну терапію 5 років тому. Методика лікування обох пацієнтів була схожа з такою ж у жителя Берліна Тімоті Рей Брауна, єдиного дорослого пацієнта, який вилікувався від ВІЛ 6 років тому. Він вважається одним з двох доведених випадків абсолютно успішної антивірусної терапії, інший пацієнт - дитина із США, якій проводили антиретровірусну терапію відразу після народження.

 

Бостонські пацієнти - дорослі люди, як і Тімоті Рей Браун. У липні минулого року вони ще вживали антивірусні препарати, але вірус імунодефіциту в їхній крові не фіксувався. В даний час вони припинили антиретровірусну терапію без будь-яких негативних наслідків. Щоб підтвердити факт вилікування знадобиться ще 2 роки спостережень.

Можливо, довгоочікувані ліки від ВІЛ знайшли. Бостонські пацієнти отримали стовбурові клітини без захисної мутації і, можливо, вилікувалися. Пересаджені донорські клітини викликали особливу імунну відповідь, яка вбила клітини кісткового мозку реципієнта, заодно знищивши і «резервуари», де вірус переховувався від антивірусних препаратів. При цьому антиретровірусна терапія виявилося ефективною і «добила» віруси, що циркулюють в організмі пацієнтів.

На жаль, нова методика в найближчі роки навряд чи буде використовуватися широко, оскільки трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку є досить небезпечною процедурою, яка може спричинити різні ускладнення, зокрема онкозахворювання. Однак отримана найважливіша інформація про те, як знищити вірус імунодефіциту всередині організму людини.

За матеріалами: CNews