Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

28.07.2013
Пост-реліз: «С» – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини

 

У межах всеукраїнської акції «Переможемо С», присвяченої відзначенню Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, в м. Львові відбулась акція ««С» – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини».

 

 

 

Вже кілька років поспіль міжнародні, всеукраїнські та місцеві громадські організації, сферою інтересу яких є охорона здоров’я, співпрацюють як між собою, так і з органами влади з метою підвищення обізнаності населення України щодо поширення, симптомів, методів діагностики та лікування гепатиту С. Акція «С – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини» - одне з втілень такої співпраці.

 

Організаторами акції є ЛОБФ «Медицина і право», Управління охорони здоров’я Львівської міської ради, спільно з ВГО «Фундація медичного права та біоетики України, БФ «САЛЮС» за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» і МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні.

 

 

28 липня 2013 року громадські активісти провели танцювальний флеш-моб, спрямований на привернення уваги до проблем боротьби з вірусними гепатитами, а також загальне інформування про захворювання за допомогою інформаційних матеріалів.

 

У цей день кожен охочий міг пройти діагностику за допомогою швидких тестів на гепатити В і С, завітавши на площу Ринок біля будівлі Львівської міської ради, де працювала мобільна амбулаторія БФ «САЛЮС».

 

Для всеохоплюючого інформування населення, 25 липня 2013 р. у Львівській міській раді, було проведено прес-конференцію із залученням ЗМІ, у межах якої, провідні регіональні експерти обговорили стан та проблеми боротьби з епідемією гепатиту С. У прес-конференції брали участь 14 журналістів та 4 телеканали, які представляли національні та регіональні ЗМІ.

 

Паралельно, одним із основних національних веб-ресурсів у галузі захисту прав людини у сфері охорони здоров’я http://healthrights.org.ua/ було проведено інтерактивне соціологічне опитування з метою додаткового інформування і з’ясування рівня поінформованості веб-активної групи населення щодо проблем боротьби з вірусними гепатитами. Протягом тижня, що передував Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами, за допомогою інтерактивного опитування з’ясовувалась думка відвідувачів сайту щодо ключових аспектів боротьби з гепатитами. Сьогодні, за попередніми результатами опитування, рівень поінформованості вказаної соціологічної групи становить, у відносних показниках, 33 %. Вказані результати дають підстави твердити про необхідність подальшого всеохоплюючого інформування населення щодо проблематики протидії вірусним гепатитам, зокрема гепатиту С.

 

Ще одним кроком акції, з метою доступу до інформації щодо розповсюдження, симптомів, методів діагностики та лікування вірусних гепатитів, а також захисту прав людини у сфері охорони здоров’я серед мешканців і гостей м. Львова, було проведення широкої інформаційно-просвітницької кампанії з використанням тематичних брошур, листівок, постерів та рекламних щитів.

 

ЛОБФ «Медицина і право» у співпраці з ГО «Медична правда» забезпечили розміщення білбордів також і в Одеській області.

 

Окрім того, в межах акції було акцентовано увагу на необхідності прийняття національної і регіональної соціальних програм профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, аби доступність лікування була не міфом, а реальністю. У цьому контексті активно збираються підписи під відкритими листами до Президента України та губернатора області, що є «голосом людей», свідченням численних проблем, якими пронизана ця сфера, і пошуку рятівного кола в особі очільників держави та області.

 


З повагою, 
команда ЛОБФ "Медицина і право"