Salus

Salus

30.08.2018 П’ятий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ

14.06.2018 Четвертий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

06.06.2018 Тренінг «Передозування: профілактика, розпізнавання, перша допомога, використання налоксону»

24.05.2018 Третій тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

22.05.2018 Інформаційна кампанія, присвячена відзначенню тижня репродуктивного здоров’я та планування сім’ї

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

26.08.2013
Активісти виступають проти обов'язкового тестування на ВІЛ

 

Ми повідомляли про те, що народний депутат України Тетяна Слюз пропонує своїм колегам по Верховній Раді розглянути питання про обов'язкове в деяких випадках тестування громадян з метою виявлення ВІЛ.

Така пропозиція політика, як вважають представники ВБО Всеукраїнська мережа «ЛЖВ» («Людей що живуть з ВІЛ»), навряд чи змінить на краще ситуацію з подоланням епідемії ВІЛ в Україні. Активісти також зазначають, що законопроект Тетяни Слюз суперечить міжнародним рекомендаціям щодо законодавства в цій сфері.

Нагадаємо, що Тетяна Слюз, у своєму законопроекті пропонує тестувати на предмет виявлення ВІЛ не тільки громадян України, а й іноземних громадян, а також осіб без громадянства. У заяві ВБО Всеукраїнська мережа «ЛЖВ» говориться, що в представленому проекті закону є кілька нез'ясованих моментів, зокрема, не до кінця аргументований саме даний метод боротьби з ВІЛ, а також не вказані джерела фінансування. Активісти припускають, що фінансування виявлення ВІЛ може бути покладено на самих тестованих.

При цьому в заяві активістів підкреслюється, що від «поголовного тестування» відмовився весь цивілізований світ, а там, де примусове тестування існує, епідемія поширюється значно швидше.