Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

19.03.2014
Проблеми ВІЛ-інфікованих на території АР Крим та м. Севастополя

 

Позиція ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» з приводу забезпечення прав на життя та лікування ВІЛ-позитивних громадян України, які перебувають на території АР Крим та м. Севастополя

У зв’язку з ситуацією, яка склалася на території АР Крим, звертаємо увагу всіх зацікавлених сторін на той факт, що станом на 01.03.2014 в закладах охорони здоров’я АР Крим та м. Севастополь на обліку перебувають 10 117 ВІЛ-позитивних громадян України. Відповідно до інформації, оприлюдненої ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», 4345 (з них 192 – діти) з них отримують життєво важливі антиретровірусні препарати, закуплені за кошти Державного бюджету та Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Лікування ВІЛ-позитивних людей є процесом пожиттєвим та безперервним, тому в умовах, що склалися, є значні ризики переривання лікування через фактичну відсутність препаратів. Хочемо наголосити, що 561 пацієнт, який отримує лікування за кошти  Глобального фонду, забезпечений препаратами лише до квітня 2014 року, включаючи 57 пацієнтів, які перебувають у пенітенціарних закладах. Логістична компанія не змогла доставити препарати до АР Крим та м.Севастополь у зв’язку з нинішньою ситуацією. Не поставлені повністю медикаменти, закуплені за кошти Державного бюджету України.


 

Мережа ЛЖВ звертає увагу урядових структур (МОЗ, РНБО, СБУ), міжнародних організацій (ВООЗ, UNAIDS, UNDP, UNICEF) та закладів охорони здоров’я, які знаходяться не території АР Крим, на той факт, що 4345 ВІЛ-позитивних людей (з них 192 – діти), які отримували лікування в закладах МОЗ України, починаючи з сьогоднішнього дня будуть знаходитися під загрозою переривання лікування, що може призвести до летальних наслідків та неконтрольованого вибуху епідемії ВІЛ/СНІДу та території півострова Крим.

Мережа ЛЖВ закликає всі зацікавлені сторони, та в першу чергу представників урядових структур, міжнародних та громадських організацій до початку активної роботи для забезпечення права на життя громадян України, які знаходяться на території АР Крим та м. Севастополя.

Звертаємо увагу, що питання забезпечення лікуванням стосується усіх пацієнтів із хронічними хворобами.

Як національний лідер у питанні координації зусиль країни в сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДу, Мережа ЛЖВ готова стати координатором діяльності, результатом якої стануть напрацьовані механізми забезпечення прав на життя та лікування для ВІЛ-позитивних жителів Криму.

ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (далі – Мережа ЛЖВ) є організацією, метою діяльності якої є забезпечення та захист базових прав кожного громадянина України, якого торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу, на життя та медичну допомогу. Відповідно до своєї мети Мережа ЛЖВ за тринадцять років своєї діяльності об’єднала зусилля 550 активістів у всіх регіонах України задля забезпечення базових прав 139 573 ВІЛ-позитивних громадян України. Для гарантування та створення надійних умов для забезпечення доступу до висококваліфікованих медичних послуг відповідно до європейських стандартів, Мережа ЛЖВ успішно об’єднує зусилля урядових структур, міжнародних донорських організацій та місцевих НУО. На базі Мережі ЛЖВ в 2005 році було створено Східноєвропейське та Центральноазійське обєднання ЛЖВ, яке успішно функціонує та об’єднує зусилля національних спільнот ЛЖВ з шістнадцяти країн регіону (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Естонія Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Молдова, Монголія, Польща, Росія, Таджикистан, Узбекистан, Україна).