Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

30.03.2014
Держава у повному обсязі забезпечить фінансування програм з лікування хворих на СНІД і туберкульоз

http://www.fin.org.ua/news/1072061, 26.03.2014

http://sfera-tv.com.ua/index.php?m=news&d=view&nid=23301, 27.03.2014

 

Держава у повному обсязі забезпечить фінансування програм з лікування хворих на СНІД і туберкульоз. Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час зустрічі з керівником підрозділу з управління грантами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Марком Едінгтоном.

За словами Олега Мусія, сьогодні, в умовах недофінансування з державного бюджету охорони здоров’я, дуже важливим є питання пошуку та отримання додаткового фінансування від міжнародних донорських організацій. «Тому ми дуже цінуємо допомогу Глобального фонду, який був і залишається основним додатковим джерелом фінансування програм боротьби з ВІЛ/СНІД та туберкульоз в Україні», - наголосив він.

Міністр охорони здоров’я України також поінформував Марка Едінгтона, що попри скорочення видатків на охорону здоров’я на 20-30%, у зв’язку зі складною політичною та економічною ситуацією, МОЗ України вдалося відстояти фінансування програм з лікування хворих на СНІД та туберкульоз у повному обсязі. Подальша реалізація всіх медичних  програм залежатиме від економічних досягнень України та інвестиційної привабливості країни.

 

Олег Мусій акцентував на тому, що саме завдяки значній фінансовій підтримці Глобального фонду Україні вдалося досягти знизити рівень захворюваності на ВІЛ/СНІД. Так, починаючи з 2004 року темпи приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію в державі вдалося зменшити у понад три рази (з 24,7% у 2004 до 7,3% у 2008 році), антиретровірусна терапія (АРТ) та профілактика ВІЛ від матері до дитини стали більш доступними в усіх регіонах України.

Міністр зазначив, що ефективність реалізації програми по боротьбі з туберкульозом викликає сумнів. «Динаміка поширеності мультирезистентного туберкульозу загрожує національній безпеці, тому ми будемо терміново переглядати діючі методи лікування та приводити їх до найкращих європейських норм», - зазначив Олег Мусій.

Міністр також подякував Глобальному фонду за можливість отримати 184,6 млн. доларів на 2014-2016 роки на програми по боротьбі з ВІЛ/СНІД та туберкульоз (137,3 млн. дол. на компонент «СНІД» та 47,3 млн. дол. на компонент «туберкульоз»). Крім цього, зазначив Олег Мусій, найближчим часом буде затверджена оновлена Національна програма боротьби з ВІЛ/СНІД та туберкульозом, яка розширить можливості та доступ до лікування українських пацієнтів.

Марк Едінгтон подякував Міністрові за чітку позицію щодо фінансування лікування соціально небезпечних хвороб.

«Україна та Глобальний фонд є надійними партнерами. На відміну від Росії, де поширення захворюваності на ВІЛ/СНІД набуває загрозливого характеру, в Україні спостерігається позитивна динаміка її зниження, і цьому сприяє застосування замісної терапії для хворих, яка в Росії поза законом. І це вдалося досягти завдяки прагненням України подолати цю чуму, фінансуванням програм по боротьбі з цими хворобами та тісній співпраці з Глобальним фондом», - зазначив Марк Едінгтон.

Іноземний гість також додав, що на наступні три роки Глобальний фонд на боротьбу із ВІЛ/СНІД та туберкульозом виділив Україні понад 180 млн. доларів, і це вимагає від українського уряду не лише певних гарантій, але й чітких дій. Зокрема, зміни та адаптації до світових стандартів ряду нормативно-правових актів, що дозволить розширити співробітництво, підвищити фінансування ряду медичних проектів та розвити успіх у боротьбі з соціально небезпечними хворобами.