Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

12.05.2014
ВІЛ-позитивні жінки відкривають свої обличчя
ВІЛ-позитивні жінки відкривають свої обличчя, аби люди відкрили їм свої серця. Інформаційна кампанія з таким гаслом триває в Черкасах. Її зініціювала Всеукраїнська благодійна організація "Позитивні жінки" за підтримки Фонду "ФОКУС-МЕДІА". Мету мають єдину – довести, що ВІЛ-позитивні – такі ж члени суспільства. З першою сміливецею спілкувалась Ольга Скорик. Аліна Ярославська, ВІЛ-позитивна, координатор проекту "Підтримка мережі ВІЛ-позитивних жінок Росії, України та Білорусі" в Україні: "Прийшов такий момент, коли я зрозуміла: що більше ми ховаємося, то більше виникає якихось домислів". Аліна – медсестра зі Знам’янки, що на Кіровоградщині. Про свій статус ВІЛ-позитивної довідалася у 28. Пригадує: сприйняла все без істерик, просто перестала будувати плани на майбутнє. Думала, що його просто не буде. Утім із інфекцією живе вже 12 років і ростить здорову дитину. Каже: життя ВІЛ-позитивної майже нічим не відрізняється від життя решти жінок. Головне – побороти страхи. Аліна Ярославська, ВІЛ-позитивна, координатор проекту "Підтримка мережі ВІЛ-позитивних жінок Росії, України та Білорусі" в Україні: "Ти почуваєшся більш вільним, ти можеш вільно спілкуватися. Потім ти вже звикаєш, тобі вже не важливо, що про тебе думають інші. Головне, що я про себе знаю". Аліна відкрито говорить про свій статус у межах кампанії, започаткованої в Україні, Білорусі та Росії на підтримку ВІЛ-позитивних. Олена Фрідріх, керівник жіночого кризового центру: "Цель этой компании – это формирования толерантного отношения к женщинам в обществе и параллельно преодоление самостигматизации самих женщин. Для того, чтобы они поверили в себя, что у них нет абсолютно никаких преград, чтобы быть успешными, чтобы быть счастливыми, чтобы иметь семью, иметь здоровых детей". ВІЛ шириться блискавично. Щодня в Україні реєструють 86 нових випадків інфікування. На Черкащині таких близько трьох тисяч. І більшість – це жінки. І це тільки офіційно. Насправді, кажуть експерти, цю цифру треба помножити в кілька разів. Жінкам, які опинилися сам на сам із бідою, в Черкасах допомагають у Центрі матері та дитини. Олена Стрижак, голова правління Всеукраїнської мережі ЛЖВ: "Можуть звернутися жінки, які опинилися у кризових обставинах життєвих, які постраждали від насилля. Там можуть перебувати жінки ВІЛ-інфіковані, із місць позбавлення волі, які потребують допомоги. Цей центр передбачає одночасне перебування і матері, і дитини". Нинішня інформаційна кампанія триватиме до кінця травня. Поки жодна інфікована черкащанка не зголосилася відкрити своє обличчя, як Аліна.