Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

01.06.2014
В Україні лише 28% молоді знають про шляхи передачі ВІЛ-інфекції - ЮНІСЕФ
В Україні лише 28% молоді знають про шляхи передачі ВІЛ-інфекції. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо на прес-конференції, присвяченій результатам досліджень «Думки, оцінки та уподобання підлітків щодо тестування на ВІЛ та консультування». За словами Мокуо, дослідження виявили, що лише 10% молодих людей в Україні пройшли тестування на наявність вірусу. «Молоді люди - це майбутнє нашого суспільства. Дуже важливо, щоб вони мали правильну інформацію а ще - звички і поведінку. У хлопчиків цей рівень освіченості нижчий. В Україні є «Клініки, дружні до молоді» у яких можна отримати необхідні знання та допомогу», - сказала Мокуо. Вона наголосила, що в Україні є проблема стигматування, негативного ставлення до діагностики на ВІЛ-інфекцію. «Необхідно подолати стигматування до таких людей. ВІЛ – хвороба, що передається певним шляхом. Якщо у нас є правильні знання, ми можемо нормально співвіснувати з ВІЛ-інфікованими. Нам необхідно поширювати інформацію серед молоді», - зауважила Мокуо. Вона також висловила занепокоєння ситуацією на сході України. «Дитячий фонд ООН дуже занепокоєний долею дітей на сході країни. Проблема ВІЛ тут не може бути відокремленою проблемою. Ми побоємося, що ризик поширення ВІЛ-інфекції на цих територіях збільшиться», - сказала Мокуо. Голова правління Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка Ольга Балакірєва наголосила, що в ході опитування більшість підлітків говорили про байдужість медичного персоналу при тестуванні. «34% підлітків заявили, що тест на ВІЛ не був для них анонімним. Чимало з них не пройшли до тестового та післятестового консультування. 10% були перенаправлені до інших установ. Підліток потребує супроводу, щоб була реальна переадресація. 6% взагалі не отримали результатів. 17% заявили, що тест був платним. Це – кричущі факти», - заявила Балакірєва.