Salus

Salus

02.12.2017 Проведення експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію

30.11.2017 Прес-конференція, присвячена вшануванню Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

23.11.2017 Тестування на ВІЛ та гепатити працівників патрульної поліції

21.11.2017 Участь БФ САЛЮС у проведенні Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити

16.11.2017 Збори організацій–учасниць Всеукраїнської коаліції з репродуктивного здоров’я / планування сім’ї

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

18.06.2014
"Лежачий протест пацієнтів України

Сьогодні близько 50 чоловік влаштували лежачий протест перед входом до будівлі Міністерства фінансів України. Таким чином вони намагалися привернути увагу до того, що десятки тисяч українців помруть вже цього року, якщо Міністерство фінансів не профінансує закупівлю ліків для смертельно хворих українців. Адже щодня в Україні помирає 1607 людей від нестачі ліків.

Саме сьогодні в МінФіні відбувалося засідання представників різних відомств та міністерств, у яких МінФін пропонував забрати кошти та перерозподілити на закупівлю ліків. Серед них були СБУ, Міністерство доходів та зборів України, МВС, Міністерство освіти і науки, Міністерство промислової політики та інші.

Слід нагадати, що у 2014 році МінФін «урізав» кошти на закупівлю ліків для смертельно хворих українців, залишивши лише 20% від необхідної потреби, і це нехтуючи тим фактом, що бюджет рахувався за цінами 2013 року, та не враховуючи 7% ПДВ на ліки, яке було введено у квітні. Це означає, що дефіцит коштів на ліки складає 80%.


«Що таке 20% в людських життях? Це 1 з 5 українців, який зможе вижити. Через недофінансування уже у вересні 22 000 ВІЛ-позитивних українців залишаться без лікування, – стверджує Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України». – Система в Україні побудована таким чином, що чиновник у МінФіні є тим божком, який своїм підписом вирішує, кому жити, а кому помирати, які програми підтримати, а які зменшити. Ми знаємо навіть ім’я цієї персони – Володимир Матвійчук, заступник Міністра фінансів України – керівник апарату, і саме ця людина сьогодні вирішуватиме – перерозподілити кошти, скажімо, з Міністерства доходів та зборів та ремонту приміщень на закупівлю ліків для смертельно хворих українців чи ні».

Своєю акцією активісти також намагалися психологічно натиснути на чиновників, які йшли на зустріч в МінФін. Адже кожному з них доводилося переступати через людські тіла, заходячи в будівлю. Це, на думку активістів, символізувало те, як ці чиновники переступатимуть через людські життя, якщо не погодяться перерозподілити кошти зі своїх відомств та міністерств, щоб врятувати пацієнтів.

«Через недофінансування уже у вересні місяці тисячі ВІЛ-позитивних українців залишаться без лікування, – розповідає Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». – Це катастрофа, якої Україна не знала за останні 10 років, якої не можна допустити. Ми лежатимемо тут стільки, скільки буде потрібно, щоб МінФін почув нас та врятував людей».

За підрахунками пацієнтів та МОЗу, необхідно знайти 4,2 млрд. гривень та перерозподілити на закупівлю ліків, щоб не допустити смертей та катастрофи.