Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

11.11.2014
Сьогодні відбулась прес-конференція на тему «ДЕРЖАВА ЗАБУЛА ПРО ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ УКРАЇНЦІВ В ЗОНІ АТО?» спільними зусиллями Центру інформації про права людини та Всеукраїнської Мережі ЛЖВ.

Близько 10 тисяч ВІЛ­-позитивних українців опинилися під загрозою погіршення стану здоров’я чи навіть смерті через переривання лікування. Ця ситуація склалась через неспроможність уряду здійснювати поставки антиретровірусних препаратів в зону АТО. Наразі, ризикуючи життям, доставкою ліків займаються активісти Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (далі –Мережа ЛЖВ). Та найближчим часом перед ними постане інша проблема – не буде чого розвозити.

 

Представники Мережі ЛЖВ б’ють тривогу, адже з довідки Українського центру контролю за соцхворобами МОЗ України стало відомо, що у державі незабаром може виникнути проблема з антиретровірусними препаратами. Наразі ліками регіони України забезпечені до грудня 2014 року.

 

Через незабезпечення препаратами отримати необхідне для продовження життя лікування не зможуть, як українці в зоні АТО, так і пацієнти, які знаходяться на безпечній території. Це може призвести до переривання лікування, а в найгіршому випадку – до смерті.

 

Становище почало суттєво погіршуватись у 2014 році. Зокрема для  українських ВІЛ-позитивних дітей не було закуплено жодного препарату. Замість сиропу діти отримують форми ліків для дорослих. Батьки змушені ділити пігулку на 2-3 частини, що повністю суперечить всім медичним рекомендаціям.

 

Критична ситуація складається зараз у Харківській області, де антиретровірусну терапію отримують та приймають 1600 пацієнтів замість 1400. Адже тепер сюди за ліками звертаються і пацієнти з зони АТО. Сергій Дмитрієв, голова правління Харківського обласного відділення Мережі ЛЖВ хвилюється, що для ВІЛ-позитивних харків’ян брак препаратів може настати найближчим часом. «Поповнення ліків до цього моменту не відбувалось і не планується. Ми з розумінням та відповідальністю ставимось до ситуації, у якій знаходиться зараз Україна. Але ми повинні розуміти, що життя у зоні АТО зараз рятують не тільки патрони. Пігулки також можуть врятувати життя, зберегти здоров’я, захистити країну», – коментує Сергій.

 

У Луганській області, за словами Рачинської Лєри, члена правління Луганського відділення Мережі ЛЖВ, через бойові дії доступ до препаратів для людей, які живуть з ВІЛ, ускладнений, а іноді неможливий. Більше того, експерти ЛЖВ прогнозують новий виток неконтрольованої епідемії через відсутність у продажу засобів контрацепції, а також протитуберкульозних засобів.

Люди, які живуть з ВІЛ, закликають державу до відповідальності перед пацієнтами, які не можуть зараз забезпечити підтримку свого здоров’я та життя. Потрібно негайно розглянути можливість доставки препаратів у зону АТО,  забезпечення препаратами областей, що межують із зоною бойових дій.

 

Регіональний інформаційний партнер заходу - Донецький прес-клуб.

Контактна особа: Марина Говорухіна

050 612 00 20