Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

07.05.2015
«Репродуктивні права людей, які живуть з ВІЛ»
Прес-реліз БФ САЛЮС 12.05.2015 року об. 11 год. запрошує журналістів на прес-конференцію на тему: «Репродуктивні права людей, які живуть з ВІЛ». Місце проведення: м. Львів, вул. Лисенка, 45, ЛОЦ СНІДу Благодійний фонд САЛЮС у співпраці із благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки USAID розпочав роботу над проектом, головне завдання якого - інформувати медичних працівників про репродуктивні права і можливості людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією. Проект втілюється спільно із Львівським обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом. За офіційними даними станом на 01.01.2015 року в області на обліку перебуває 2730 ВІЛ-інфікованих осіб (в т.ч. 284 дітей). У 2014 році взято на облік 125 дітей, які народжені від ВІЛ-інфікованих матерів. У двох малюків, які народилися у ВІЛ-інфікованих жінок, ВІЛ-інфекція підтвердилася. Наведені дані демонструють високу ймовірність того, що у ВІЛ-інфікованих та дискордантних пар (в яких один із партнерів має ВІЛ-позитивний статус, а другий - ВІЛ-негативний) можуть народжуватися цілком здорові діти. У наш час, на жаль, ВІЛ-позитивні люди часто зустрічаються із негативним ставленням медичних працівників до бажаної і планованої вагітності. Про це свідчать результати дослідження «Індекс стигми», яке у 2013 році провела Всеукраїнська Мережа ЛЖВ. 18% респондентів, в тому числі 28% жінок, хоча б раз отримували від медичних працівників пораду відмовитися від народження дітей, а 5% опитаних жінок піддавалися тиску щодо переривання вагітності. Чверть респондентів відзначили, що ВІЛ-статус є причиною обмежень у доступі до послуг (надання медичної допомоги, послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я, планування сім’ї). У свій час БФ САЛЮС проводив анонімне анкетування медичних працівників Львівщини. На жаль, частина опитаних вважали, що ЛЖВ не слід планувати народження дитини. Тому не дивно, що для переважної більшості людей, які живуть з ВІЛ, є актуальним питання отримання фахової медичної консультації спеціаліста, який обізнаний з репродуктивними правами та можливостями ВІЛ-інфікованих, аби прийняти важливе рішення щодо формування сімей та народження дітей. Учасники прес-конференції: 1. Мар’яна Служинська, головний лікар Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. 2. Олена Ковальчук, керівник проекту «Репродуктивні права людей, які живуть з ВІЛ», Благодійний фонд САЛЮС. 3. Марта Васильєв, Медично –діагностичний центр «Астар». 4. Леся Остап’юк, акушер-гінеколог Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Захід проводиться напередодні Дня пам’яті померлих від СНІДу Захід проводиться в рамках Програми малих грантів проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні»,що реалізує Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку/USAID. Контактна особа: Оксана Кристиняк -0673132191