Salus

Salus

30.08.2018 П’ятий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ

14.06.2018 Четвертий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

06.06.2018 Тренінг «Передозування: профілактика, розпізнавання, перша допомога, використання налоксону»

24.05.2018 Третій тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

22.05.2018 Інформаційна кампанія, присвячена відзначенню тижня репродуктивного здоров’я та планування сім’ї

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

11.05.2015
У Львові медпрацівників інформуватимуть по репродуктивні права ВІЛ-інфікованих
У Львові медичних працівників інформуватимуть про репродуктивні права та можливості людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією Благодійний фонд САЛЮС у співпраці з благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки USAID розпочав роботу над проектом, головне завдання якого – інформувати медичних працівників про репродуктивні права та можливості людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією ВІЛ-позитивні люди часто зіштовхуються з негативним ставленням медпрацівників до бажаної та планованої вагітності. Про це свідчать результати дослідження «Індекс стигми», яке у 2013 році провела Всеукраїнська мережа ЛЖВ. 18% респондентів, зокрема 28% жінок, хоча б раз отримували від медичних працівників пораду відмовитися від народження дітей, а 5% опитаних жінок зазнавали тиску щодо переривання вагітності. Чверть респондентів зазначили, що ВІЛ-статус є причиною обмежень у доступі до послуг (надання медичної допомоги, послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я, планування сім’ї). Тим часом, за офіційними даними, станом на 1 січня 2015 року в області перебувало на обліку 2730 ВІЛ-інфікованих осіб (з них 284 – діти). 2014 року взято на облік 125 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. Лише у двох таких малюків було підтверджено ВІЛ-інфекцію. Такі дані демонструють високу ймовірність того, що у ВІЛ-інфікованих і дискордантних пар (в яких один із партнерів має ВІЛ-позитивний статус, а інший – ВІЛ-негативний) можуть народжуватися цілком здорові діти. Свого часу БФ САЛЮС проводив анонімне анкетування медичних працівників Львівщини. Частина опитаних вважала, що ЛЖВ не слід планувати народження дитини. Тож не дивно, що для більшості людей, які живуть із ВІЛ, актуальним є питання отримання фахової медичної консультації спеціаліста, обізнаного з репродуктивними правами та можливостями ВІЛ-інфікованих, аби прийняти важливе рішення щодо формування сімей та народження дітей.