Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

27.05.2015
Близько 20-ти тисяч ВІЛ-інфіковані в Україні без необхідних препаратів – гроші були перераховані, але Україна препарати не отримала
Акцію під стінами Кабміну влаштували активісти на підтримку ВІЛ-інфікованих. Вимагали забезпечити хворих ліками. Кажуть, без необхідних препаратів нині є близько 20-ти тисяч ВІЛ-позитивних осіб. Гроші на медикаменти уряд перерахував ще півроку тому, але виробник їх так і не отримав. Підозрюють, що кошти опинились у посередників. Препаратів для хворих на СНІД залишилося на місяць. Під урядовою будівлею влаштували символічне кладовище. Активісти запевняють, вирішити ситуацію МОЗ не може, тому просять втрутитися прем’єра. Володимир ЖОВТЯК, голова всеукраїнської мережі ВІЛ-інфікованих: "Мы сегодня обращаемся к премьер-министру нашей страны Арсению Петровичу Яценюку: вмешаться лично в процесс выполнения этого контракта и заставить компанию посредника поставить все препараты в полном объеме". Дмитро ШЕРЕМБЕЙ, голова благодійного фонду "Пацієнти України": "Это десятки тысяч жизней. Они не смогли реализовать свое право на лечение в Украине. Министерство здравоохранения не обеспечило этим всем. Ну у них не существует альтернативы пойти в аптеку, у них не существует альтернативы купить эти медикаменты даже на черном рынке. Никакого шанса получить препарат нет". У ситуацію втрутився міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, який запевнив, що уряд гроші перерахував. Це понад 52,5 мільйони гривень. Прем’єр в свою чергу доручив МВС розслідувати, де ліки і гроші, які за них заплатили. Арсеній Яценюк попросив Арсена Авакова розібратися, чому фірма-посередниця не завезла препарати для ВІЛ-інфікованих і знайти директора компанії і з'ясувати (цитую), "в якому стані заступник міністра охорони здоров'я підписав цей контракт".