Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

05.04.2016
Всеукраїнська акція «Гепатит С: гра на виживання»

5 квітня на площі Ринок біля будівлі Львівської міської ради була проведена Всеукраїнська акція «Гепатит С: гра на виживання»,  покликана донести до органів влади на національному та місцевому рівнях та до ЗМІ  проблему нестачі бюджетних коштів на лікування вірусного гепатиту С. Організаторами та співорганізаторами акції виступили ВГО «Фундація медичного права та біоетики України», Альянс громадського здоров’я, Міжнародний фонд «Відродження», ЛОБФ «Медицина і право», Управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради, Департамент охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, БФ «САЛЮС», Комісія з питань охорони здоров’я Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації.

Консультації з питань гепатиту С проводилися у мобільній амбулаторії БФ САЛЮС, у якій усі зацікавлені могли отримати фахові поради щодо діагностики та лікування ВГС, а також спеціальні бланки для обстеження.

Під час акції представники влади відзначили те, що  ухвалено Рішення Львівської обласної ради від 16.02.2016 р. «Про затвердження Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2016 рік», в якій вперше виділено кошти на лікування хворих з гепатитом В, С в межах напряму «Діагностика, лікування та реабілітація осіб, які постраждали внаслідок (під час) Революції Гідності та антитерористичної операції» в сумі 3 млн. 300 тис. грн.

Ситуація з епідемією гепатиту С стає дедалі загрозливішою і лише поєднання коштів державного і місцевого бюджетів зможуть сприяти охопленню лікуванням більшої кількості мешканців Львівщини. Станом на жовтень 2015 р. у Львівській області на диспансерному спостереженні з діагнозом «Хронічний вірусний гепатит «С»» перебувало 1146 пацієнтів, з них потребувало лікування 560 хворих.

Цими днями аналогічні акції відбуваються в багатьох областях України, аби спонукати органи влади переглянути бюджети і виділити додаткові кошти на закупівлю курсів лікування вже з місцевих бюджетів.  За офіційними даними, на диспансерному обліку в Україні стоїть 73 тисячі хворих на вірусний гепатит С, з них не менше 40 тисяч потребують нагального лікування. Але ця цифра жодним чином не відображає реальної ситуації з поширенням епідемії. За оцінками ВООЗ понад 5% людей в Україні інфіковані ВГС, а це понад 2 мільйони громадян.