Salus

Salus

24.12.2021 Третій вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

16.12.2021 Другий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

08.12.2021 Перший вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

21.11.2021 Он-лайн вебінари з проблем COVID-19 для лікарів та соціальних працівників

29.03.2021 Увага, небезпека використаних голок та шприців!

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

29.03.2021
Увага, небезпека використаних голок та шприців!

Хочемо поділитися з громадськістю своїм занепокоєнням стосовно ситуації, що склалася  з програмою обміну шприців. Ця програма відноситься до категорії програм «зменшення шкоди» і спрямована на зменшення ризику інфікування ВІЛ у середовищі людей, що вживають наркотики ін’єкційно. З кінця 2008 року на теренах Львівщини програма реалізувалася благодійним фондом  САЛЮС за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» шляхом   організації щоденних виїздів мобільної амбулаторії та здійсненням обміну шприців та голок.  Важливим фактором її впровадження були безперервність та стабільність.  А у лютому 2021 перерва у наданні послуг сталася через анулювання результатів тендеру, у якому переможцем став БФ САЛЮС – багатолітній надавач цих послуг.  «Простій» програми має прогнозовано негативний вплив – підривається довір’я до аутріч команди, втрачаються користувачі, терпить імідж сама ідея обміну шприців, а що найгірше – у доступних для громадськості місцях масово з’являються    використані шприци та голки.

Уже через місяць після припинення програми наші співробітники  з районних центрів сигналізують про  негативні наслідки. Про це свідчать світлини, отримані  з Самбора. Проте подібна ситуація може скластися  будь-якій точці маршруту мобільної амбулаторії. Адже впродовж дванадцяти! років функціонування  програми, яка діяла постійно, у користувачів виробилася стійка звичка віддавати використані голки та шприци аутріч працівникам мобільної амбулаторії, обмінюючи їх на нові.

З лютого 2021 послуги з профілактики ВІЛ у середовищі людей, що вживають наркотики ін’єкційно, припинились,  що, в свою чергу,  привело до неможливості отримання клієнтами проекту стерильних шприців та здачі для утилізації використаних шприців та голок.

На даний момент Львівська область уже другий місяць не забезпечена послугами з профілактики ВІЛ/СНІДу в рамках програми «зменшення шкоди».