Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

01.05.2010
У травні цього року знову оживуть книги

У травні знову оживуть книги у шести навчальних закладах системи професійно-технічної освіти трьох міст Львівської області: у Львові, Стрию та Дрогобичі.

У рамках Дня вшанування пам’яті людей, загиблих від СНІДу, що відзначається 17 травня, у кожному з цих міст відкриються «Живі бібліотеки». Проект реалізує Благодійний фонд САЛЮС за  сприяння МБФ ”Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні” та Фундації Levi Strauss та за підтримки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області.

Метою акції є інформування молоді про проблеми ВІЛ-інфекції, толерантне ставлення до груп, уразливих до ВІЛ; розповсюдження інформаційних матеріалів серед молоді та заохочення до проведення тестів на ВІЛ.

«Жива бібліотека» працює, як звичайна, – читачі звертаються до бібліотеки, вибирають книгу, позичаючи її на певний час. Прочитавши книгу, читач повертає її та, за бажанням, бере іншу. Єдине, що відрізняє «живу» бібліотеку від звичайної, це те, що книги – це живі люди. Вони представляють  групи суспільства, які часто зазнають упередженого ставлення до себе, потерпають від стереотипів і стають жертвами дискримінації або соціальної ізоляції.

Спілкуючись  із «живими книжками», люди отримують відкриту та об’єктивну інформацію про особливі групи населення – споживачів наркотиків, людей, які живуть з ВІЛ та інші групи з особливими поведінковими, расовими, релігійними та професійними характеристиками. Це дає можливість почути відверті відповіді на запитання, які не завжди можна обговорити з оточуючими, а також зробити власні висновки про існуючі стереотипи щодо цих груп.