Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

22.06.2010
Пост-реліз
 
У травні, у шести навчальних закладах системи професійно-технічної освіти Львівської області: у Львові, Стрию та Дрогобичі, працювали, приймали відвідувачів, давали поради «Живі бібліотеки».
          «Жива бібліотека» працює, як звичайна, – читачі звертаються до бібліотеки, вибирають книгу, позичаючи її на певний час. Єдине, що відрізняє «живу» бібліотеку від звичайної, це те, що книги – це живі люди. Вонипредставляють групи суспільства, які часто зазнають упередженого ставлення до себе, потерпають від стереотипів і стають жертвами дискримінації або соціальної ізоляції.
Спілкуючись із «живими книжками», люди отримують відкриту та об’єктивну інформацію про особливі групи населення – споживачів наркотиків, людей, які живуть з ВІЛ та інші групи з особливими поведінковими, расовими, релігійними та професійними характеристиками. Це дає можливість почути відверті відповіді на запитання, які не завжди можна обговорити з оточуючими, а також зробити власні висновки про існуючі стереотипи щодо цих груп.
 
 
Проект,  реалізований Благодійним фондом САЛЮС за сприяння МБФ ”Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні” та Фундації Levis Strauss та за підтримки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, вписувався у низку заходів, що проводилися у рамках Дня вшанування пам’яті людей, померлих від СНІДу.
 
Усього 601 читач відвідав «живу бібліотеку». Книгами працювали 26 людей, що спілкувались на різноманітні теми: життя з ВІЛ, залежність від наркотиків, алкоголю, азартних ігор, проблеми колишніх засуджених, психологія міжособистісних стосунків (батьки і діти, молодь), життя у інвалідному візку, екологія та туризм.
 
Найбільше читачів цікавили такі теми Книг:
·                    Споживачі наркотиків
·                    Проблема азарту (грального бізнесу)
·                    Люди, що живуть з ВІЛ
·                    Життєвий успіх
 
Найяскравіші враження учнів та висновки після Бібліотеки:
«Трошки» нічого не буває»
«Ніколи не потрібно опускати руки. Ніколи не пізно розпочати нове життя.»
«… життя це суцільний урок, під час якого ми повинні навчитися жити»
«Жити треба розумно і не дивитися на світ через рожеві окуляри»
«… треба цінувати себе і своє життя. Завжди ставити перед собою ціль і добиватися її»
«Люди можуть змінюватись, незалежно від того, ким вони були до того»
«… перед кожним склянкою алкоголю, чи ще чогось шкідливого, треба думати, що буде після того»
«… всі проблеми з алкоголем і наркотиками починаються з зовсім невинних задоволень. … треба навчитися казати «Стоп» вчасно»
«Потрібно жити та радіти всім крутим поворотам, не падати духом та не робити дурниць».
«Дякую всім організаторам «Живої бібліотеки». Це дуже цікаво. Багато кому ці люди дали зрозуміти, що життя тяжке, просто треба вміти вибрати правильну дорогу. Щиро дякую!!!»
 
Книги, в свою чергу, зазначають, що «Дітям потрібні такі заходи, щоб вони змогли почути про такі проблеми. Практично дуже мало знають…», «Мало знають про ВІЛ. І бояться здавати аналіз», «Дехто з них мав досвід спілкування з залежними».
Усі Книги виявили бажання ще неодноразово брати участь у «Живих бібліотеках», бо «…необхідно ділитися досвідом з молодими і розповідати, як уникнути біди в житті», «…це дуже ефективний виховний захід», «…це добрий спосіб формування громадської думки».
Поруч з роботою «Живої бібліотеки» щоразу працювала Мобільна амбулаторія Благодійного фонду САЛЮС, де  усі охочі могли зробити швидкий тест на ВІЛ.
 
Проект мав за мету поінформувати молодь про важливість ведення здорового способу життя,  про небезпеку ВІЛ-інфікування, толерантне ставлення до груп, уразливих до ВІЛ. У приватних бесідах відвідувачі отримували поради та відповіді на дуже особисті запитання. Під час заходів розповсюджувались інформаційні матеріали, заохочувалось проведення тестів на ВІЛ.