Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

08.12.2010
Профілактика ВІЛ-інфекції через аптеки

В рамках проекту «Крок на Зустріч» у місті Львові працює аптечний напрямок до якого залучені три аптеки за адресою:

Вул. Кн.Ольги 144,

Вул. Шпитальна 32,

Вул. Городоцька 52.

Цей напрямок скерований на зниження темпів інфікування ВІЛ та ІПСШ серед споживачів ін’єкційних наркотиків, які наразі визнані групою, найбільш уразливою до цих інфекцій. Робота напрямку базується на принципах «Зменшення шкоди», які визначають як комплекс заходів, розроблених з метою зменшення особистої та суспільної шкоди, що асоціюється із вживанням наркотиків – у тому числі й ризик ВІЛ-інфікування. На практиці програми зменшення шкоди – це обмін використаних шприців, просвіта з питань здоров’я та вживання наркотиків,скерування на дотестове консультування та тестування на ВІЛ та інші інфекції, що передаються через кров та статевим шляхом,отримання презервативів, ін’єкційних голок, спиртових серветок.

Оскільки ризик інфікування безпосередньо пов'язаний із небезпечною ін’єкційною та статевою поведінкою, саме зміну поведінки на менш небезпечну слід розглядати як основне завдання профілактичних проектів серед СІН. Такої мети можна досягнути за умови довгострокового й систематичного залучення СІН до профілактичної програми. Привабливість запропонованого пакету послуг є ключовим фактором залучення й утримання клієнтів у програмі.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Метою напрямку є зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції шляхом проведення комплексу заходів зі зменшення ризику інфікування ВІЛ/ІПСШ серед споживачів ін’єкційних наркотиків.

 

 

Послуги проекту.

Клієнту напрямку видають картку учасника проекту, яка містить унікальний номер цього клієнта. Клієнтом проекту можна вважати споживача ін’єкційних наркотиків, який за допомогою проекту щонайменше один раз протягом року отримав доступ до таких послуг: чисті шприци та презервативи, консультування щодо ВІЛ/СНІД та більш безпечної поведінки, примірник інформаційного матеріалу. Клієнти проекту мають право постійного доступу до низки послуг проекту, а саме:

1. Видачі та обміну шприців, видачі спиртових серветок та/або презервативів.

      2. Консультування стосовно ВІЛ-інфекції та вживання наркотиків.

      3. Переадресація у мобільну амбулаторію,де можна пройти до тестове консультування та тестування на ВІЛ та ІПСШ.

     4. Поширення інформаційних матеріалів.

 

Основні кількісні показники:

      У місті Львові даний напрямок працює упродовж 2 років;

      Протягом даного періоду послугами скористувалось близько 1000 осіб;

     з них – на даний момент близько 500 є постійними клієнтами.