Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

31.12.1969
Розмова з: виконавчим директором Благодійного фонду “Салюс” Олександрою Служинською
 
 Олександра Служинська: “Навіть при позитивному ВІЛ-статусі чоловіка жінка може народити від нього здорову дитину”
 
Назва благодійного фонду “Салюс” у перекладі з латинської мови означає “здоров'я”. І багато в чому ця назва визначає суть діяльності цієї неурядової організації, яка упродовж 15 років пропагує здоровий спосіб життя, займається роз'яснювальною роботою з профілактики хвороб,  допомагає соціально вразливим верствам населення Львівщини. Це — ті віхи, під які можна підвести усі проекти Благодійного Фонду “Салюс”. Детальніше — у розмові “Газети” із Олександрою Служинською.
 
Якими напрямками можна охаректеризувати діяльність “Салюсу” у теперішній час?
 
Перший напрямок — це сприяння доступу до медично-діагностичних послуг для соціально незахищених груп. До цих груп, у першу чергу, відносяться жінки, які опинилися у кризових ситуаціях і мають ті чи інші проблеми. Ми забезпечуємо їм доступ до  консультацій гінеколога, дерматолога та лабораторного обстеження. Також ми працюємо із людьми, що живуть з ВІЛ/СНІД.
 
В нас працює проект, спрямований на підтримку вагітних і породіль з позитивним ВІЛ-статусом. Є групи підтримки, предмети медичного призначення, дитяче харчування. Звичайно, це крапля в морі, але намагаємося бодай трохи підтримати цих людей. Цей проект триває два досить успішних роки.
 
Ми провадимо тренінгові програми, сфокусовані на молодь різного віку. Зокрема, тренінг „Світ жінок та дівчат”, тренінг „Світ чоловіків”. Учасники тренінгів мають можливість запитати тренера про наболіле, адже розмова проходить у ігровій формі. Інший наш авторський тренінг спрямований на подолання насильства у молодіжному середовищі. Значну увагу приділяємо мистецькому висвітленню вищезгаданих проблем. Адже мистецтво доносить до людей те, що не можна висловити словами.
 
Що дається найважче? З яким контингентом працювати найтяжче?
 
Дуже важка програма - це так звана програма „зменшення шкоди”, робота з групами підвищеного ризику щодо ВІЛ-інфікування: з споживачами ін'єкційних наркотиків і працівниками секс-бізнесу.
 
Наголошую на тому, що це не є пропаганда подібного способу життя. Навпаки, ми намагаємося зменшити серед таких людей ризик інфікування ВІЛ. Так, це важка для “співпраці” група, але ми давно з ними працюємо, шукаємо і знаходимо шляхи подолання проблем.
 
Якими проблемами займаєтеся нещодавно?
 
Проект, який ми розпочали нещодавно — це робота з лікарями, які працюють із ВІЛ-інфікованими. Ми інформуємо лікарів про так звані дискордантні пари — подружжя, у яких одна людина ВІЛ-інфікована, а друга — ні. Очевидно, що у подібних пар виникає питання про продовження роду. Метою цього проекту є інформування лікарів Львівщини про репродуктивні технології, що дозволяють здоровій жінці народити здорову дитину від ВІЛ-інфікованого партнера..
 
Адже навіть серед лікарської громадськості не всі знають, що навіть при позитивному ВІЛ-статусі чоловіка жінка може народити від нього здорову дитину. Звісно, це можливо із застосуванням певних медичних технологій. У рамках проекту йдуть тренінги для гінекологів та  сімейних лікарів Львівщини.
 
З ким серед незахищених верств львів'ян і мешканців області плануєте працювати у майбутньому? Які фактори стримують?
 
Дуже хочемо працювати з одинокими матерями, які потребують всілякої — медичної, матеріальної, соціальної - підтримки. Перелік їхніх потреб безкінечний. Також дуже хотілося би працювати із людьми похилого віку, тому що таких програм є мало, а населення старішає. Потрібно запроваджувати такі програми, які допомогли би налагодити контакт між людьми похилого віку і молоддю. Мені здається, що така діяльність мала б користь для обидвох соціальних груп.
 
Фонд працює з різносторонніми програмами, ми завжди раді новим ідеям і готові шукати шляхи їх втілення. Запрошуємо до співпраці ініціативних людей, які готові подбати про здоровя дітей та їх майбутнє.
 
 
Розмовляла Олена Астахова, "Львівська газета"