Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

25.07.2011
Сьогодні у Львові можна буде безкоштовно перевіритися
У Львові відбудеться акція «С» наша спільна справа в боротьбі за життя Людини». 28 липня світова спільнота відзначатиме Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами В й С. Україна вкотре доєднається до міжнародних акцій, присвячених цій актуальній тематиці. Львів, який своєчасно реагує на зміни і виклики часу, не міг залишитись осторонь цієї проблеми.
У межах акції «С» наша спільна справа в боротьбі за життя Людини», яка відбуватиметься у Львові з 26 до 29 липня, заплановано низку заходів: працюватиме мобільна амбулаторія БФ «САЛЮС» біля пам’ятника Т. Шевченкові на просп. Свободи з 16.00 до 19.00 год.
28 та 29 липня з метою проведення тестування швидкими тестами на гепатити В та С, наданими МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»; проведення тестування усіх охочих на базі дільничних поліклінік за територіальним принципом; широка інформаційно-просвітницька кампанія з метою підвищення обізнаності громадськості щодо розповсюдження, симптомів, методів діагностики та лікування гепатитів В і С (розповсюдження інформаційних брошур, постерів, листівок, розміщення білбордів).
«В міських установах охорони здоров’я, підпорядкованих Львівській міській раді, є 5 лабораторій, де проводиться визначення антитіл гепатиту В і С. Це є перша міська лікарня, третя міська лікарня, міська дитяча клінічна лікарня, де обстежуються діти. Цього року ми відкрили дві нові лабораторії, з більш сучасним обладнанням - друга міська поліклініка на вул. Симоненка і четверта міська поліклініка на Сихові, де розподілено так, що одна поліклініка обслуговує одну частину міста, а інша – другу частину міста. Тому для того, щоб пройти усім охочим таке тестування, потрібно звернутися в свою поліклініку територіальну, здати кров, і ця кров буде доставлена у ці лабораторії, де буде проведено цей аналіз. Крім того, враховуючи що групами ризику є і медичні працівники (хірурги, стоматологи, ендоскопісти, всі, хто працює з хворими, мають контакт з біологічними рідинами організму). Усім медпрацівникам буде запропоновано пройти медичне обстеження, буде створено умови, щоб вони пройшли обстеження, щоб знати свій статус», – повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.
За даними ВООЗ, у наступні 20-30 років світовою загрозою для здоров’я буде не ВІЛ/СНІД, як вважалось раніше, а віруси гепатиту, передусім гепатиту С. Кожний 12-й мешканець планети інфікований гепатитом В чи С. Сьогодні вчені констатують пандемію гепатиту С, яка за своїми масштабами в 5 разів перевищує розповсюдження ВІЛ-інфекції. Близько 350 млн. людей – хронічні носії вірусу гепатиту В, близько 200 млн. інфіковані гепатитом С.
Рівень захворюваності на вірусний гепатит С постійно підвищується, кількість летальних випадків внаслідок ускладнень, спричинених цим захворюванням (цироз та первинний рак печінки) збільшується. За даними експертів, у 2015-2020 роках кількість осіб, що страждають на зазначене захворювання, подвоїться.
Україна належить до держав із середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С (інфіковано близько 3 % громадян, що становить приблизно 1170000 осіб). Однак, за результатами вибіркового моніторингу груп ризику, показник інфікування вірусом гепатиту С серед деяких з них (медичні працівники, хворі на онкологічні та нефрологічні захворювання, що потребують гемодіалізу, ВІЛ-інфіковані) досягає 40-60 %, що значно перевищує середні показники у світі. Гостра форма вірусного гепатиту С реєструється з 2003 р. і частота її залишається стабільною - близько 1 тис. випадків на рік.

«Вірус може передатись під час пірсінгу, татуажу, манікюру, педикюру, стоматологічних послуг, інших медичних втручань, пов’язаних з ін’єкціями, переливання крові (гемотрансфузії), хаотичному статевому житті, уразливої поведінки (ін’єкційне споживання наркотиків, тощо)», - наголосила головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з інфекційних хвороб Леся Королюк.