Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

30.11.2011
За 5 років в Україні хочуть досягти нульового рівня зараження на ВІЛ
Представництво ООН в Україні презентувало програму з підтримки протидії СНІД в Україні на 2012-2016 роки. Програма матиме п’ять стратегічних напрямків, які будуть інтегровані до національних програм боротьби зі СНІДом.
 

Про це йшлося під час партнерської зустрічі за участю Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, представництв ООН, ЮНЕЙДС, Всеукраїнської благодійної організації Всеукраїнська Мережа ЛЖВ. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Так, в рамках програми на 2012-2013 рр. передбачено охопити медичними послугами з профілактики ВІЛ 60% груп ризику, а також забезпечити антиретровірусною терапією не менш як 80% хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. За ці два роки також планується зменшити рівень передачі ВІЛ від матері до дитини з 6 до 2%.

Об’єднана група ООН з ВІЛ/СНІДу планує за 5 років досягти в Україні нульового рівня нових випадків зараження ВІЛ, нульового рівня смертності та нульового рівня дискримінації.

Головними векторами у реалізації програми є підвищене охоплення програмою обміну голок і шприців для споживачів ін’єкційних наркотиків, безперервність антиретровірусної терапії, догляді і підтримка ув’язнених, які живуть з ВІЛ. Вектор другий – профілактика статевої передачі ВІЛ, третій – розширений доступ до тестування, зменшення материнської смертності пов’язаної зі СНІДом і рівня передачі ВІЛ від матері до дитини. Вектор четвертий – універсальний доступ до лікування ВІЛ-інфікованих, у яких також виявлено туберкульоз. Вектор п’ятий – розробка та запровадження нормативної бази, зокрема й документів, яка покликані знизити рівень стигми та дискримінації серед населення.

«З кожним роком у нашій країні проблемі ВІЛ/СНІДу приділяється все більша увага. Цей напрямок є пріоритетним у сфері охорони здоров’я та соціального захисту. Про це завив Президент України Віктор Янукович у своєму зверненні з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, – зазначила заступник голови Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Олена Єщенко.

За словами Олени Єщенко, на сьогодні держава визначилася з пріоритетними секторами, які відображені в багаторівневій стратегії протидії ВІЛ. Це «активізація профілактичних програм щодо інфікування ВІЛ як для уразливих груп, так і для загального населення, забезпечення лікування усіх хворих на ВІЛ-інфекцію, які цього потребують, а також формування толерантного ставлення, до людей, що живуть з ВІЛ», – зазначила вона.