Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

16.04.2012
ВІЛ/СНІД та програма обміну голок в Україні

Україна разом із Росією належить до країн Європи з найвищими показниками ВІЛ інфекції. В Україні щодня інфікуються біля 60 осіб, а понад 235 тис. людей живуть з ВІЛ/CНІД. Toму мені приємно, що Альянс з ВІЛ/CНІД в Україні, який є членом Міжнародного Альянсу з ВІЛ/CНІД зі штаб-квартирою у Брайтоні, нещодавно організував візит до України Лорда Фаулера, голови Спеціального Комітету Палати Лордів з питань ВІЛ/СНІД, який у 2011 р. опублікував звіт про ситуацію з ВІЛ/СНІД у Великобританії. Перебуваючи на посаді британського Міністра охорони здоров'я і з соціальних питань у 1981-1987 рр., Лорд Фаулер започаткував потужну кампанію під назвою "Не помири від невігластва".

Звіт Спеціального Комітету від 2011 р. твердив, що Сполученому Королівству необхідно витрачати більше коштів на запобігання поширенню інфекції, адже видатки на це були значно менші, ніж на лікування. Альянс в Україні стверджує, що те саме стосується й України, уряд якої має виділяти більше коштів на профілактику ВІЛ серед груп ризику. Окрім того, Альянс в Україні стверджує, що такі економічно ефективні заходи, як обмін голок і замісна терапія, могли б стримати розповсюдження ВІЛ інфекції в Україні.

Лорд Фаулер торкнувся цього питання під час своєї промови на зустрічі експертів з питань ВІЛ/СНІД в Києві. Лорд Фаулер сказав, що у 80-х рр. він домігся того, аби британський уряд започаткував програму обміну голок, що посприяла зменшенню частки тих, хто інфікувався ВІЛ шляхом вживання ін'єкційних наркотиків у Британії, до 2% – цей відсоток залишається незмінним уже понад 20 років. Для порівняння в Україні вживання ін'єкційних наркотиків донедавна було основним шляхом зараження ВІЛ і все ще є причиною понад 30% випадків інфікування. Лорд Фаулер зазначив, що політика забезпечення обміну голок не обов'язково була ліберальною або дозвільною щодо споживання наркотиків – британським Прем'єром на час започаткування обміну голок була пані Маргарет Тетчер.

Як завжди, навчання – це двосторонній процес. Альянс в Україні зазначив, що той успішний досвід, який Україна накопичила у сфері зменшення поширення інфекції серед споживачів наркотиків, був успішно застосований і в інших країнах, зокрема, у Кенії. Водночас, головна теза Лорда Фаулер була досить чіткою – важливо вивчити всі можливості, навіть ті, які на перший погляд видаються суперечливими, задля того, щоб мати кращий шанс на подолання поширення ВІЛ-інфекції, де б ви не жили.
Українська правда, Лі Тернер,
посол Великої Британії в Україні