Salus

Salus

15.06.2022 Початок реалізації проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

11.06.2022 ЗАПИТ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

03.05.2022 ПЕРЕДАЧА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ

10.03.2022 Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?

23.02.2022 Сьомий вебінар англійсько-української он-лайн програми з проблем COVID-19 для лікарів

05.12.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №34

08.04.2019 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я №31

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

26.11.2013
Візаж та манікюр проти СНІДу

26 листопада 2013 року в Міжрегіональному центрі художнього моделювання і дизайну міста Львова відбувся мистецький конкурс візажу та манікюру до Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми «Усе в твоїх руках».

 Напередодні заходу 50 охочих спробувати свої сили подали ескізи візажу й манікюрного дизайну на розгляд журі, яке, за попередньою оцінкою, допустило до участі в конкурсі 30 осіб – 15 майстрів візажу й 15 майстрів манікюрного дизайну.

Занурені в роботу, молоді візажисти старанно проводили витончені лінії на обличчі моделей, одягнених у святковий одяг; в сусідньому приміщенні майстри манікюру, не відводячи очей від витончених пальців, намагалися надати штрихам пензлика досконалості, щоб перетворити кожен ніготь на справжній витвір мистецтва з глибокою ідеєю; неймовірна атмосфера творчості в повітрі, що змішалася з ароматом косметики й різнобарвних лаків, кожен з яких неначе й пахне по-своєму, - саме на такому тлі відбувалася акція.

010526112013266506261120132664

Серед значної кількості професіоналів, ніяковіла Світлана, яка, будучи студенткою Добромильського професійного ліцею, напрямку підготовки – продавець, вирішила спробувати сили на конкурсі візажу.:

«Взяти участь в цьому заході – справжня авантюра для мене. Дізналася про нього й подумала, чому б не спробувати? Я люблю малювати, але візажем раніше не займалася, це вдруге моїм полотном стало обличчя людини. Крім того, в мене поганий зір, працюю в окулярах, а на сьогоднішню акцію їх забула, тому працювалося досить важко. Через те хвилююся, якою буде оцінка журі. Знаю – могла впоратися й краще».

Впевненою рукою, без страху чи хвилювання, створювала свій манікюрний шедевр Зор’яна. Дівчина навчається на спеціальності перукар-манікюрниця, тож із легкістю оцінила рівень учасників:

«Усі конкурсанти дуже талановиті, з високим рівнем підготовки і хорошими вміннями. Приємно працювати пліч-опліч із ними».

Журі, до складу якого входили: Беднарська Людмила – візажист, майтер міжнародного класу, призер чемпіонату Європи з візажу та перукарського мистецтва, керівник школи Atelier у Львові; Гринчишин Наталя – майстер і викладач міжнародного класу, автор і розробник навчальних програм, майстер і експерт з моделювання нігтів, керівник студії нігтьового сервісу; Служинська Мар’яна – головний лікар Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом; Кащій Ірина – майстер виробничого навчання перукарів, викладач; Кристиняк Оксана – керівник Міжрегіонально-ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІД Благодійного фонду САЛЮС, роботу учасників оцінювали прискіпливо, протягом двох годин, з 13:00 до 15:00, спостерігали за роботою майстрів, яка, загалом, їх задовольнила.

«Я приємно вражена тим, наскільки учасники зуміли передати основну ідею акції й відобразити проблему ВІЛ/СНІДу художніми засобами візажу та манікюрного дизайну. Адже основне, на що ми звертали увагу при визначенні переможця, був саме цей критерій. Рада, що в усіх, хто брав участь в конкурсі, яскраво виражене розуміння проблеми», - зазначила Ірина Кащій.

У результаті пальму першості з візажу тематики антиСНІД одержала Юлія Аксьонова, друге місце посіла Галина Дудар, а на третій сходинці опинилася Василина Горнецька.

Володаркою першого місця в номінації манікюрного дизайну стала Юлія Юрцин, другого – Надія Рученчин, а третє місце посіла Іванка Фазан.

Усі учасники отримали заохочувальні призи та дипломи, а переможці – ще й винагороди.

Візуалізація проблеми СНІДу завдяки створенню плакатів, скульптур, авторських фото, боді-арту, а цього року ще й візажу й манікюрного мистецтва, вже давно привертає увагу громадськості. Організатор акції – Благодійний фонд САЛЮС - у рамках програми «Мистецтво проти СНІДу» вже впродовж 17 років проводить заходи до Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, який світова спільнота відзначає 1 грудня. Протягом свого існування, програма об’єднала понад 1000 учасників, серед яких – професійні митці, студенти й навіть діти, які тільки навчаються в спеціалізованих закладах. Митці надають свої роботи для створення буклетів, календарів, презентацій на тематику СНІДу. Вірять: хто добре поінформований про небезпеку, яку становить СНІД, і обізнаний з цією хворобою, той уже, в певній мірі, захищений.

Галина Дашкевич"Львівська газета"