Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

26.02.2014
Прихисток для дівчат чекає на новосілля

Іноземці українського походження облаштували будинок для соціальної адаптації сільських дітей

Олександра Баландюх

Друзі-журналісти розповіли, що в селі Стоянів Радехівського району іноземці, які мають українське коріння, відкрили центр для дівчат, котрі потерпіли від сексуального насилля. Ця новина мене дуже зацікавила, бо не раз спілкувалася з жінками, які дивом вирвалися зі сексуального рабства. Організацій, де їм надають медичну, психологічну допомогу, в нас не бракує. А ось закладів, де вони могли б отримати хоч на якийсь час дах над головою, обмаль. І ця проблема дуже актуальна, адже полонянки доволі часто не можуть повернутися додому, бо бояться осуду рідних, насмішок сусідів, односельчан. А інколи їм просто нікуди повертатися.

Отож ми з фотокореспондентом поїхали в Стоянів. Хотіли поспілкуватися з мешканками центру, подивитися, в яких умовах вони живуть, розпитати, як відбувається їхня адаптація до нормального життя.

Центр знайшли доволі швидко. Зовні він справді чудовий, таких і в містах небагато, а в селі й поготів. Але нас чекало розчарування: брама зачинена на ключ, і мешканців у ньому, як розповіли нам селяни, ще не було.

Пан Василь, який живе по сусідству і доглядає за будівлею, пояснив: раніше тут був дитячий садок, що належав торфяному заводу. Та завод занепав, а разом з ним і дитячий садок. Тривалий час він стояв занедбаний, а 2006 року приміщення викупили іноземці, за гроші яких провели його повну реконструкцію: добудували третій поверх, замінили вікна, зробили ремонт, встановили котельню. Залишається лише упорядкувати подвіря. Коли відкриють центр і хто в ньому оселиться, пан Василь не знає. Оскільки будівля належить благодійному фонду «Кленовий лист», то порадив звернутися до голови фонду Марії Білас.

«Це приміщення справді є власністю благодійного фонду «Кленовий лист», розповіла нам Марія Ігорівна. Ми плануємо цього року, і що швидше, то краще, відкрити дитячий будинок. Це прихисток для дівчат з неблагополучних родин віком від шести до 18 років, яким потрібна соціальна допомога. Зараз юрист готує відповідні документи. Діти ходитимуть до сільської школи й   повертатимуться сюди, як додому. З ними будуть працювати вихователі, які опікуватимуться ними й допомагатимуть  їм адаптувалися, підготуватися до дорослого життя. Одночасно тут зможе проживати 16-18 дівчаток».

Голова фонду також розповіла, що ініціатива створити такий центр у сільській місцевості належить правлінню фонду. Іноземці  українського походження їздили нашою країною, знайомилися, в яких умовах живуть українці, з якими проблемами стикаються, якої допомоги потребують. І якщо у великих містах є організації, заклади, куди діти, підлітки можуть звернутися по допомогу, то в сільській місцевості їх майже нема, хоча проблеми такі, як і у містян. Ось чому вирішили відкрити його у селі Стоянів.

За словами Марії Ігорівни, є дві закордонні організації, які збирають пожертви й перераховують кошти для облаштування центру. І цього року обовязково відбудеться новосілля.

Будемо з нетерпінням чекати.