Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

30.11.2014
Конкурс-акція «Твій вибір»

20141201_14421620141201_144259Під такою назвою пройшов конкурс інсталяцій тематики ВІЛ/СНІД, який напередодні Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми організував Благодійний фонд «Салюс»

Твій вибір. Доволі часто від дій, способу життя, необдуманих кроків, вибору залежить здоров’я і життя людини. Особливо це стосується ВІЛ-інфекцій, СНІДу. Ця недуга доволі швидко розповсюджується в Україні та на Львівщині зокрема, на неї хворіють молоді люди репродуктивного віку. Донедавна найбільш поширеним способом зараження ВІЛ вважалося використання зараженого ін’єкційного інструментарію. Тому серед інфікованих було найбільше тих, хто підсів на наркотики. Іноді достатньо єдиного хибного кроку, щоб здоров’я і життя полетіли під укіс. Наркотики й надалі залишаються одним з основних факторів ризику інфікування ВІЛ. Але паралельно продовжує зростати частка осіб із статевим шляхом інфікування ВІЛ. Серед інфікованих є і молоді люди, які ведуть нерозбірливий спосіб життя, і ті, кому 50-60 років. А ряди хворих, на жаль, в Україні зростають.

Ось чому благодійний фонд «Салюс» уже впродовж багатьох років намагається різними способами популяризувати серед людей здоровий і безпечний спосіб життя, переосмислити своє життя і поведінку, донести, що необдумані вчинки можуть скалічити життя і їм, і їхнім дітям. Для цього використовує різні методи та способи. Один із них – авторська програма «Мистецтво проти СНІДу», мета якої – залучити арт-спільноту до створення різножанрових мистецьких творів, привернути увагу громадськості до даної проблеми через призму авторського переосмислення.

 

 

Цьогоріч було організовано конкурс інсталяцій «Твій вибір», в якому взяли участь учасники з 25 міст Львівщини та Західної України. Конкурсанти відобразили проблему ВІЛ/СНІДу різноманітними художніми, побутовими, підручними засобами. Відрадно, що серед учасників конкурсу – переважно молоді люди, які добре розуміють проблему та прагнуть донести це до однолітків, широкого загалу. Всі роботи оригінальні, відображають творчі задуми авторів, змушують задуматися над поведінкою і способом життя.

Головний лікар Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська повідомила, що під медичним спостереженням перебуває 2657 ВІЛ-позитивних, серед яких 813 осіб, хворих на СНІД. На офіційному обліку в педіатра Львівського обласного центру СНІДу станом на 1 жовтня 2014 року перебуває 275 дітей, з них 43 дітей з підтвердженим ВІЛ-статусом. У решти (232 дітей) – не уточнений діагноз.

Епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу в області поширена нерівномірно. Дотепер є адмінтериторії, де показник поширеності перевищує середній по області через лідерство щодо ін’єкційного вживання наркотиків. Це міста Червоноград, Борислав, Львів, Дрогобич, Новий Розділ, Стрий. Тож добре, що «Салюс» працює на популяризацію здорового способу життя та застерігає про небезпеку, що чатує на кожного з нас.

Експозицію робіт конкурсу інсталяцій тематики ВІЛ/СНІД «Твій вибір» можна оглянути в «Музеї ідей», що на вул. Валовій, 18-А, до 14 грудня.

На фото: робота "Дерево життя", автор - Юрій Юсупов.

На фото: робота львів’янки Зоряни Слівінської «КРИхКість ДУШІ» посіла одне з призових місць. За задумом автора, клітка символізує душу ВІЛ-інфікованої людини. В основі композиції – кульбаба, яка є символом крихкості та беззахисності цієї душі, руки – це крик про допомогу та необхідність толерантного ставлення. На дні клітки тліють свічки та бите скло, як знак розбитих надій.

Оксана Тарнавська, "Львівська газета Вісник міста"