Salus

Salus

01.12.2018 Вшанування Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

30.11.2018 Звернення генерального директора UNESCO пані Одрі Азуле з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

21.11.2018 Участь БФ САЛЮС у проведенні «Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити» 2018

25.10.2018 Сьомий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

24.09.2018 Шостий тренінг у рамках проекту "Комп’ютерна грамотність медичних працівників - запорука надання якісної допомоги ЛЖВ"

31.07.2016 Електронний бюлетень з питань репродуктивного здоров’я

27.07.2016 У Львові провели акцію з профілактики гепатиту (+відео)

11.05.2015 У Львові наприкінці 2014 року було зареєстровано майже 3000 ВІЛ-інфікованих

11.05.2015 Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині

Перейти на стару версію сайту

Ресурсний центр ГУРТ

 

11.05.2015
Медики дуже мало знають про ВІЛ-інфікованих, – дослідження на Львівщині
На Львівщині станом на 1 січня на обліку перебувало 2730 ВІЛ-інфікованих осіб, в тому числі 284 дітей. Водночас серед медиків області, за результатами анкетування, дуже низький рівень обізнаності щодо людей з ВІЛ. Про це сьогодні, 12 травня, йшлося на прес-конференції «Репродуктивні права людей, які живуть з ВІЛ» у Львівському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. Як зазначила головний лікар центру Мар’яна Служинська, в Україні ситуація сьогодні ускладнюється тим, що дві епідемії нашарувалися одна на одну – ВІЛ-інфекція та туберкульоз, тому через це не можна швидко досягти бажаних результатів лікування. «Стосовно шляхів передачі ВІЛ-інфекції, на Львівщині до недавнього часу лідирував спосіб інфікування через ін’єкції наркотиків. За останні два роки домінантним став статевий шлях передачі. Це говорить про те, що вірус імунодефіциту вийшов за межі найбільш вразливої групи – споживачів ін’єкційних наркотиків, а також про те, що з кожним роком буде збільшуватися кількість жінок з ВІЛ. Але якщо ВІЛ-позитивна жінка починає вчасно застосовувати спеціальну терапію під час вагітності, пологи будуть коректно проведені, дитина після народження забезпечена замінником материнського молока, тоді 99% того, що у неї буде здоровий малюк», – зазначила Мар’яна Служинська. Водночас вона додала, що Львівська область є успішною у виконанні програми профілактики ВІЛ «Від матері до дитини». Сьогодні в області набагато нижчий рівень передачі вірусу від матері до дитини порівняно із середньоукраїнськими показниками. Своєю чергою, представник БФ «Салюс», керівник проекту «Захист репродуктивних прав ВІЛ-інфікованих» Олена Ковальчук зазначила: «Проект передбачав десять інформаційних занять для гінекологів, сімейних лікарів та непрофільних спеціалістів, насамперед з віддалених районів Львівщини. Також ми провели неофіційне анкетування серед акушерів-гінекологів та інфекціоністів Львова та області. Понад 16% медиків взагалі не знали, що таке дискордантна пара (пара, у якій один з партнерів має ВІЛ-позитивний статус, – ред.). Вісім відсотків лікарів дали неправильну відповідь, а 3% чесно визнали, що не знають відповідь. На питання про те, чи може ВІЛ-інфікований мужчина мати здорових дітей, лише 84% медиків відповіли ствердно. Це дуже низький рівень знань як для людей, котрі мають вищу медичну освіту». ЗІК